Wszystkie fotorelacje

Podwieczorek sąsiedzki w IKM (10.05.2013)

Tegoroczne Gdańskie Dni Sąsiadów rozpoczęły się 26 kwietnia i potrwają do 26 maja. Instytut Kultury Miejskiej, jako jeden z organizatorów imprezy, czynnie włączył się do akcji i zaprosił swoich sąsiadów i sąsiadki do swojej siedziby.

10 maja o godzinie 17:00 rozpoczął się Podwieczorek Sąsiedzki, na który zaproszeni zostaliprzedstawiciele i przedstawicielki pobliskich instytucji i organizacji pozarządowych, mieszkańcy i mieszkanki okolicznych kamienic oraz – zawsze mile widziani – organizatorzy innych wydarzeń w ramach GDS. Wśród gości nie zabrakło ani starszych, ani młodszych – dopisali zarówno dorośli jak i młodzież oraz dzieci. Gościem w tym roku był też ponownie mops Zębuszek, który od razu podbił serca wszystkich obecnych.

Sala, w której odbyło się spotkanie została udekorowana materiałami promocyjnymi akcji – balonami i girlandami – a na środku ustawiony został stół, po brzegi zastawiony potrawami przyrządzonymi przez pracowników i pracowniczki, pracownika ochrony IKM oraz przybyłych gości spotkania. Sąsiedzi byli pod wielkim wrażeniem i po pierwszej chwili nieśmiałości zabrali się do degustacji. Dla każdego coś się znalazło – można było spróbować zarówno czegoś słodkiego jak i wytrawnego.

Jedną z atrakcji wieczoru był występ Zwiewnych Dziewcząt Gra, kolektywu muzyczno-przyjacielskiego, który zaśpiewał i zagrał kilkanaście kompozycji nawiązujących do tematyki sąsiedzkiej, z „Jak dobrze mieć sąsiada” Alibabek na czele.  Po koncercie natomiast nastąpiły dwa równoległe warsztaty – robienia mebli z europalet oraz ogrodnictwa hydroponicznego. Goście mieli okazję dowiedzieć się jak w prosty i niedrogi sposób, wykorzystując materiały z recyklingu, można efektownie wykończyć swoje mieszkanie oraz rozpocząć własną balkonowo-okienną hodowlę roślin.

Podwieczorek zakończył się pełnym sukcesem – zaproszeni goście wychodzili z uśmiechami na twarzach, najedzeni, a wielu z nich zabrało ze sobą do domu własnoręcznie zrobione doniczki hydroponiczne z ziołami i kwiatami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się wszyscy razem, a tymczasem warto pamiętać o innych sąsiedzkich spotkaniach, które organizowane są w ramach projektu na terenie całego Gdańska oraz brać w nich udział.

Agata M. Maj

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów