Fotorelacja 2018

II sąsiedzkie spotkanie na Kukawce | 27.05

« Powrót do listy relacji

Po sąsiedzku na Kukawce

Na Kukawce po sąsiedzku: czyli sprawy osiedlowe, porządkowanie terenu, rozmowy, zabawa i „osoboule”. Tak w niedzielę, 27.05.18., przebiegało popołudniowe II sąsiedzkie spotkanie sąsiedzkie na Kukawce.

Z inicjatywy członków Stowarzyszenia „INNE jest piękne”, które zarządza placem zabaw i siłownią na Złotowskiej, obiektami pozyskanymi w miejskim konkursie grantowym, w niedzielne popołudnie zwołano sąsiedzkie spotkanie. Okazję tę wykorzystał radny dzielnicy, Jan Perucki, aby zainicjować zbieranie podpisów poparcia za powstaniem przystanku PKM Osowa-Północ. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, stało się to iskierką, która rozpaliła dyskusje o deficytach dzielnicowych.

Jednocześnie została wymalowana pergola, która zostanie zamontowana przy wejściu na plac zabaw. Stanie się podporą dla bluszczu. Chodzi o to, aby to miejsce zazielenić, „udomowić”. Kiedyś jeden z mieszkańców Kukawki powiedział, że traktuje to miejsce jako swoje. Właśnie o to chodzi!

Kawa, ciasto i sąsiedzkie pogawędki. Dzieci od razu opanowały plac zabaw i siłownię. Jednak głównym punktem programu mini – festynu była gra w boule. Sprzęt został pozyskany przez grupę pod nazwą Osowscy Kulkarze w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego 2018.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska w ramach projektu Gdańskiego Funduszu Sąsiedzki 2018.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/innejestpiekne/photos/?tab=album&album_id=1681128588638920

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów