Fotorelacja 2018

Oruński Dzień ZDolnego Sąsiada | 23.06

« Powrót do listy relacji

W ramach tegorocznych obchodów Gdańskich Dni Sąsiadów po raz drugi zorganizowaliśmy „Oruński Dzień ZDolnego Sąsiada”. W organizacji imprezy aktywny udział brały oruńskie seniorki zrzeszone w nieformalnej grupie „Oruńskich Szarpidrutów”, które specjalnie na tę okoliczność pozyskały grant z Gdańskiego Funduszu Senioralnego.

W ramach imprezy można było zaprezentować swoje pasje, spotkać ZDolnych mieszkańców Oruni, wziąć udział w różnych warsztatach twórczych prowadzonych przez ZDolnych mieszkańców Oruni: malowania na wodzie tradycyjną turecką metodą ebru, tworzenia ozdób z papieru, tworzenia letniej biżuterii, ozdabiania ekologicznych toreb szablonami oraz dekorowania doniczek metodą decoupage. Można było zobaczyć wystawę starych zdjęć Oruni z prywatnych archiwów mieszkańców dzielnicy i poczytać specjalne wydanie dzielnicowej gazetki ze wspomnieniami Oruniaków pt. „Wasze Historie po Oruńsku”. Jedna z zaprzyjaźnionych seniorek przygotowała kilkanaście sadzonek mięty domowej, które można było „adoptować” podczas imprezy – rozdaliśmy wszystkie. Dużym i małym uczestnikom imprezy wiele radości przyniosły wielkie bańki mydlane. Masę śmiechu wzbudziła też sąsiedzka akcja fotograficzna przygotowana przez ZDolnego Oruniaka Zbyszka Petraka, w czasie której można było sobie zrobić niecodzienne zdjęcia w przedziwnych nakryciach głowy.

Atmosfera była przyjacielska i twórcza. Przedstawiciele różnych pokoleń dzielili się pasjami i doświadczeniami. Zabawy nie przerwał nawet deszcz, który momentami pojawiał się nad Orunią. Uczestnicy po prostu rozkładali parasole, naciągali kaptury i bawili się dalej.

Wspólny sąsiedzki poczęstunek także cieszył się dużym powodzeniem. Każdy mógł komponować swoje własne szaszłyki i sałatki. Dwie osoby przyniosły do spróbowania swoje domowe przetwory i andruty z pysznym owocowo-czekoladowym wypełnieniem.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów