Fotorelacja 2018

Podwieczorek sąsiedzki w IKM | 8.06

« Powrót do listy relacji

W czerwcu mieliśmy okazję spotkać się po sąsiedzku na podwieczorku w Instytucie Kultury Miejskiej. Punktualnie o godzinie 18.00 (oraz trochę wcześniej… 🙂 ) odmienioną dekoracjami sień Instytutu wypełniło grono naszych stałych bywalców jak i nowych zaciekawionych sąsiadów i sąsiadek. Ogólną zasadą uczestnictwa było dodanie czegoś od siebie, czyli przyniesienie własnoręcznie przygotowanej potrawy. Dzięki czemu pośrodku sali królował długi stół suto zastawiony specjalnościami domowej kuchni naszych gości.

Wspólny czas uatrakcyjnił nam koncert beatboxera – Jana Czerwińskiego – i jego repertuar autorskich utworów. Między rozmowami, a degustacją potraw uczestnicy i uczestniczki brali udział w warsztatach Zero Waste Judyty Warzechy-Grzymały, podczas których poznawali sposoby wykorzystywania produktów spożywczych w kuchni. Jednocześnie miłośnicy i miłośniczki kuchni wegańskiej odkrywali ciekawostki tej sztuki z Barbarą Cysewską. Kolorowe warsztaty tworzenia ozdób i rysowania gdańskich kamieniczek odbywające się na przedprożu IKMu zachęcały dzieci oraz dorosłych gości do odpoczynku w twórczej atmosferze z Magdaleną Nowak oraz Magdaleną Pelą i Karolą Bracławiec.

Podwieczorek był też premierą Urodzinowej sąsiedzkiej książki kucharskiej, w której autorami i autorkami przepisów są m. in. nasi goście oraz organizatorzy innych sąsiedzkich spotkań.

Spotkanie w tak szerokim gronie zaowocowało długimi dyskusjami, ciekawą wymianą wrażeń i nowymi znajomościami – w duchu idei Gdańskich dni sąsiadów.

Tekst i foto: Maria Murawska

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów