Fotorelacja 2019

Dni Sąsiada na Świętokrzyskiej 27 – 29 – 31 | 30.06

« Powrót do listy relacji

Drodzy Sąsiedzi,
Spotkanie sąsiedzkie już za nami, ale warto tutaj podkreślić, że ten bardzo udany finalny dzień 30 czerwca 2019 roku był zwieńczeniem wcześniejszych prac, które wspólnie zaplanowaliśmy.
Zaczęło się od potrzeby zmian na placu zabaw. Ten, który mamy niestety nie spełnia naszych oczekiwań. Jest mały, a teren na którym stoi po obfitych opadach – jest zalany przez co staje się grząski. Zabawki dla dzieci są dość ubogie, natomiast dla rodziców nie ma żadnej części rekreacyjnej.
Tym sposobem zrodził się pomysł, aby:
1. Dokonać remontu na placu zabaw,
2. Do czasu stworzenia koncepcji na nowy plac zabaw stworzyć przyjazną strefę, z której można korzystać już teraz,
3. Spotkać się na „Dniach Sąsiedzkich” i porozmawiać na ten temat.
To wszystko w przyjemnej, letniej atmosferze z atrakcjami dla Wszystkich mieszkańców.
Na początek pomyśleliśmy o zrobieniu uniwersalnych ławek oraz stołów, z których każdy mieszkaniec będzie mógł skorzystać. Pojawiły się palety, które zaadoptowaliśmy na siedziska i stoły. Mieszkańcy aktywnie zaangażowali się w prace stolarskie oraz malarskie. Zdążyliśmy w sam raz z tym projektem, aby móc korzystać z nowych mebli podczas wspólnej biesiady.
W dniu pikniku sąsiedzi dołączyli do nas, zorganizowali basen, z którego wszyscy baaaardzo się cieszyli, ponieważ temperatura Nas rozpieszczała. Urozmaiceniem były zabawy dla dzieci: malowanie kredą na chodniku, wspólne puszczanie baniek, malowanie buziek, piłka na trawie, niekończące się zabawy w namiotach przez cały dzień. Nie zabrakło również smacznego grilla, pysznego ciasta marchewkowego, sałatek, a zimna lemoniada była idealna na ten gorący dzień.
Mimo bardzo beztroskiego charakteru spotkania były także poważne ustalenia co do remontu placu zabaw. Efektem tego były dwie podpisane uchwały. To Nas znacznie przybliża do następnych wspólnych prac. Mamy kolejne dwa pomysły, ale niech to póki co będzie niespodzianką – być może efekty pokażemy już na kolejnych „Dniach Sąsiada”.
Na koniec dziękujemy Wszystkim za przygotowanie, obecność i za wspólnie spędzony czas.
Pozdrawiamy i do zobaczenia!

PS. Na spotkaniu były także nasze zwierzaki 🙂 (z plakatu)

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej
Świętokrzyska 31, 31A-F
/-/ Alina, Bogumił, Dawid, Krzysztof, Sławek

Gdańsk, dnia 7 lipca 2019 roku

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów